راونشناسی رنگ در معماری

جذابیت رنگ ها

جذابیت رنگ ها

دنیای پیرامون ما بدون رنگ ها بی روح است و جذابیتی ندارد. رنگ ها جلوه گر زندگی هستند.

هر کدام از رنگ ها انرژی خاصی به ما میدهند هر رنگی برای هر انسانی میتواند یادآور یک خاطره،یک حس،یک انرژی و یا شاید معرف چیزی باشد.بدون رنگ ها زندگی زیبا نیست رنگ های گرم به محیط نور و گرما میبخشند قرمز.رنگ سبز یادآور آرامش و سریبزی و حیات است.رنگ آبی جلوه گرپاکی است.اگر رنگ ها نباشند شاید انسانها به دنیا هیچ حسی نداشته باشند ما با رنگ ها میتوانیم قسمت های مختلف زندگیمان را تقسیم بندی کنیم وهر بخش را با یک رنگ میتوانیم جدا کنیم مثلا انار که بخش کوچکی از زندگی ما است با رنگ قرمزش شناخته شده است ویا آسمان و دریا.

هر زمان میخواهیم از آسمان صحبت کنیم آن را با رنگش توصیف میکنیم و میگوییم آبی آسمان امروزه در دنیای مد و فشن نیز رنگ های نقش خیلی مهمی را ایفا میکنند.

یک طراح بدون استفاده از رنگ ها نمی تواند به کارشان ادامه دهد و طرح و اثر آنها هیچ حس و روحی نداشته باشد اما این رنگها هستند که به آثار هنرمندان روح و جان میبخشند.

رنگ ها در زندگی کودکان هم مهم اند. در ابتدای زندگی کودکان اولین چیزی که یا میگیرند رنگ ها هستند . رنگ ها به کودکان شور و اشتیاق میبخشند و آنها را به جست و خیز وادار میکنند.

رنگ ها در زیبا سازی شهر ها هم مهم هستند با رنگ ها میتوان خیابان ها را ازهم جدا کرد و یا سرسبزی درختان و طبیعت انرژی و روح را به شهر میبخشند و شهر را زنده میکنند و شاید دیدن این همه رنگ و زیبایی انرژی لازم به هر فردی را بدهد برای شروع یک روز پر انرژی و عالی.

Tags
Show More

پاسخی بگذارید

دارکوب وب
Close