رنگ و مد

تاثیر رنگ در مد

اولین چیزی که دیگران بعد از دیدن شما به آن توجه میکنند رنگ لباس شماست رنگ‌هایی که برای استایل و لباس پوشیدن خود انتخاب می‌کنید، درواقع تصویری است از آن چیزی که می‌خواهید باشید و احساسی که در مورد خودتان دارید.

شما با انتخاب رنگی که در پوشش و استایل خود به کار می‌برید، درواقع پیامی بصری به دیگران می‌فرستید . رنگ‌های مختلف باعث ایجاد احساسات مختلف در افراد می‌شوند. به علاوه، از نظر پزشکی ثابت شده است که رنگ می‌تواند روی هورمون‌های بیننده، فشارخون و دمای بدن تاثیر بگذارد. رنگ روی فرم اندام، شخصیت و احساسات نیز تاثیر دارد.

انتخاب رنگ به مواردی از قبیل تناسب رنگ با مکان، موقعیت، فصل، سن و رنگ طبیعی پوست بستگی دارد. ما هر روز تحت تاثیر رنگ‌های مختلفی هستیم. روزهایی که ناراحت هستیم و احساس خوبی نداریم، ناخوداگاه رنگ‌های تیره مانند مشکی، قهوه‌ای و خاکستری انتخاب می‌کنیم؛ زیرا به حس و حال ما در آن شرایط نزدیک هستند. درست مانند زمانی‌که خوشحال هستیم و به دنبال رنگ‌های شادتر می‌گردیم. گاهی ممکن است متوجه شوید که تنها به یک رنگ عادت کرده‌اید؛ پس چرا رنگ‌های دیگر را امتحان نکنید؟ گاهی تنها رنگ نیست که تاثیرگذار است بلکه ترکیب رنگ‌هاست که باعث اثرگذاشتن روی بیننده می‌شود.

Tags
Show More

پاسخی بگذارید

دارکوب وب
Close